ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ : ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆହ୍ଵାନ , ହିଟମ୍ୟାନ୍ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ : ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆହ୍ଵାନ , ହିଟମ୍ୟାନ୍ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୧/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଭାରତର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ 5 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକା ବଦଳିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଭଳି କରିବେ।

 

 

ରୋହିତଙ୍କ ଶୈଳୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ

 

ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଆମେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବୁ ତେବେ ଦଳକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବୁ। ମୋ ପାଇଁ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ | ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବାବେଳେ ମନୋଭାବ ସମାନ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ମାନସିକତା ବଦଳିଯିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ‘ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ 144 ବଲରୁ 49 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଖେଳିଥିଲେ , ‘ମୁଁ କେବଳ 49 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ 150 ବଲ ଖେଳିଥିଲି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ଥିଲା |

 

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ କୌତୁହଳପ୍ରଦ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ଆମର ମିଶ୍ରଣକୁ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ। ମ୍ୟାଚ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ”ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳରେ କିଛି ନୂଆ ଚେହେରା ବାଛିଥିବାବେଳେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବାରୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ସିରିଜକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର ଡ୍ରେସ ରିହର୍ସାଲ ଭାବରେ ଦେଖୁନାହିଁ।

 

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅପେକ୍ଷା ସିରିଜ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ

 

ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ‘ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି। ଆମେ ଏହାକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର ଡ୍ରେସ ରିହର୍ସାଲ ଭାବରେ ଦେଖିବା ନାହିଁ | ଆମେ ଏତେ ଆଗକୁ ଚିନ୍ତା କରୁନାହୁଁ ଏବଂ କେବଳ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛୁ। ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଧ୍ୟାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉପରେ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭବାନ ହେବ। ଏହା ଏକ ଲମ୍ବା ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଆମେ ଏକ ଦଳ ଏବଂ ଖେଳାଳି ଭାବରେ କେଉଁଠାରେ ଅଛୁ ତାହା ଦେଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ‘

 

 

 

 

 

Recent Post

Live Cricket Update