ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି: ଶାହା ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରାଲିରେ କହିଲେ – ବଙ୍ଗଳାକୁ ଗୁଣ୍ଡରାଜରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ

ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି: ଶାହା ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରାଲିରେ କହିଲେ – ବଙ୍ଗଳାକୁ ଗୁଣ୍ଡରାଜରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୫/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତରେ ଆସି ଏଠାରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ରାଲି କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଝାରଗ୍ରାମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଲି ପୂର୍ବରୁ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଏକ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଦେଖାଦେଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ରାଲିକୁ ଏକ ଆଭାସୀ ଢଙ୍ଗରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା |

 

 

ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଢଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କର ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ମୁଁ ଝାରଗ୍ରାମରେ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ମୋର ଚପର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିଲି ନାହିଁ |

 

ରାଲିରେ ଟିଏମସିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଦଶ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ଗୁଣ୍ଡରାଜ ଶିଖରରେ ଅଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପର୍ବ ପାଳନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟର କବାଟ ବାଡେଇବାକୁ ପଡିବ। ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାର ରାଜ୍ୟର ବିକାଶକୁ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

 

ଅମିତ ଶାହା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ସମୟ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ବେଙ୍ଗଲ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ବଙ୍ଗଳା ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଏବଂ କୁଶଳୀ ନେତୃତ୍ୱର କେନ୍ଦ୍ର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଣ୍ଡରାଜରେ ଜଡିତ ହୋଇଛି। ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଟିଏମସି ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗରୀବ ଲୋକଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରୁଥିବା କେନ୍ଦ୍ରର 115 ଟି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ।

 

ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆମର ସରକାର ଗଠନ କରୁ, ତେବେ ଆମେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ ଆଦିବାସୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପିଲାମାନେ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଯୋଜନା ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବଙ୍ଗଳାରେ 100 କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବ।

 

 

Recent Post

Live Cricket Update