Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Search
Close this search box.

ବ୍ରିଟେନରେ ଜାତିଭେଦ: ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର ରାଜ୍ୟସଭାରେ କହିଛନ୍ତି – ଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବ


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

ବ୍ରିଟେନରେ ଜାତିଭେଦ: ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର ରାଜ୍ୟସଭାରେ କହିଛନ୍ତି – ଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୫/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ ଚାଲିଥିବା କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ବ୍ରିଟିଶ ସଂସଦରେ ବିତର୍କ ପରେ ଭାରତ ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି। ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ସୋମବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବ୍ରିଟେନରେ ଜାତିଭେଦ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଜାତିଭେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସଠିକ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଉଠାଯିବ।

 

ନିକଟରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟି ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ ୟୁନିଅନର ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଲା। ଛାତ୍ର ରଶ୍ମୀ ସାମନ୍ତଙ୍କ ପୁରୁଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସାମନ୍ତ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ସଂସଦରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରିଟେନରେ ଜାତିଭେଦ ମାମଲା ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖାଯାଇଛି, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଯିବ।

 

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଏସ୍ ଜୟଶଙ୍କର ରାଜ୍ୟସଭାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଦେଶର ଲୋକ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ଜାତିଭେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରିପାରୁ ନାହୁଁ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ଦେଶରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଭାରତୀୟ ବାସ କରନ୍ତି। ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରିଟେନ ସହ ଆମର ସମ୍ପର୍କ ଭଲ, ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆସେ ତେବେ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

 

 

ଘଟଣା କଣ

 

ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ସଂସଦକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟିର ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ରଶ୍ମୀ ସାମନ୍ତଙ୍କ ସହ ଯାହା ଘଟିଛି ତାହା ଭୁଲ ଅଟେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରଶ୍ମୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ସଭାପତି ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କିଛି ପୁରୁଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରେଲରେ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଶପଥ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା।

 

 

Recent Post

Live Cricket Update

You May Like This

× How can I help you?