କରୋନା ତାଣ୍ଡବ : ଗୁଜୁରାଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ , ମାର୍ଚ୍ଚ 13 ରେ କୋଭିଡର ପ୍ରଥମ ଟିକା ନେଇଥିଲେ

କରୋନା ତାଣ୍ଡବ : ଗୁଜୁରାଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ , ମାର୍ଚ୍ଚ 13 ରେ କୋଭିଡର ପ୍ରଥମ ଟିକା ନେଇଥିଲେ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୬/୦୩/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଞ୍ଜାବ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବ୍ୟତୀତ ଗୁଜୁରାଟରେ କରୋନା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ କରୋନା ପାଦ ବିସ୍ତାର ହେତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଜୁରାଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆଘାତ ପାଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ନିକଟରେ ମାର୍ଚ୍ଚ 13 ରେ, ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ କରୋନା ଟିକା ର ପ୍ରଥମ ମାତ୍ରା ନେଇଥିଲେ, ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି କିନ୍ତୁ ଟିକା ର ପ୍ରଭାବ 14 ଦିନ ପରେ, ତେଣୁ ଡାକ୍ତରମାନେ 14 ଦିନ ସତର୍କତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି |

 

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଇବା ପରେ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ତାଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସକରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା। ତେବେ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲଙ୍କର କରୋନାର ସାଧାରଣ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲା ଏବଂ ସେ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ମାତ୍ରା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |

 

ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଶ୍ୱର ପଟେଲ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ମେହେଟା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଗୁଜୁରାଟରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଆଠଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୋକାନ, ମଲ୍ ଏବଂ କ୍ଲବ ହାଉସ୍ ରାତି ଦଶଟା ବେଳେ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

 

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି ଯେ ଗୁଜୁରାଟ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଭଦୋଦରା, ରାଜକୋଟ ଏବଂ ସୁରଟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ। କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

 

ଗୁଜରାଟରେ ସୋମବାର ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 890 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବିପଦ ଯୋଗୁଁ ବିସିସିଆଇ ଦର୍ଶକଙ୍କ ବିନା କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। ଏହି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଦିନ ରାତି 12.30 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରିବେ।

Recent Post

Live Cricket Update