ବରିଷ୍ଠ ଅଧିବକ୍ତା ତଥା ଓଡ଼ିଶା ପାଇପ୍ ଜଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ର ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା ଓ ଆଇନ ପରାମର୍ଶଦାତା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଜେନା ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ରେ ଶୋକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା 

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିବକ୍ତା ତଥା ଓଡ଼ିଶା ପାଇପ୍ ଜଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ର ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା ଓ ଆଇନ ପରାମର୍ଶଦାତା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଜେନା ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ରେ ଶୋକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା 

 

ଜେ ବି ଏନ,ରିପୋର୍ଟ ଟୁକୁନା ପ୍ରଧାନ , ବ୍ରହ୍ମପୁର ( ୧୭. ୦୩. ୨୦୨୧)-: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ମାର୍ଗ ସ୍ଥିତ ଜୀବନ କ୍ଳବ୍ ଠାରେ ଓଡ଼ିଶା ପାଇପ୍ ଜଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ର ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା ଆଇନ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ରହିଆସିଥିବା

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିବକ୍ତା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଜେନା ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ରେ ସଂଘ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ଆଲୋଚନା ସଭା ଅବସରରେ ଗଭୀର ଶୋକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସଂଘ ର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଖଣ୍ଡ ସମ୍ପାଦକ ଆମ୍ବିରୀ ଜେନା ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ବରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରି

ସଭାପତି କବିରାଜ ସାହୁ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ

ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ପାଦକ ଦୀନବନ୍ଧୁ ଶ୍ରୀପଲ୍ଲବ,

ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ରବି କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ,ଓ ଟୁନା ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସ୍ବର୍ଗତ ଜେନାଙ୍କ ଆତ୍ମା ର ସଦଗତି କାମନା କରି ନିରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଶ୍ରୀପଲ୍ଲବ ସ୍ମୃତି ଚାରଣ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସ୍ବର୍ଗତ ଜେନା ଗଞ୍ଜାମ ତଥା ରାଜ୍ୟର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଶ୍ରମିକ ନେତା ଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷଧରି ଆଇ ଏନ୍ ଟି ୟୁ ସି ସହ ଜଡ଼ିତ ରହିବା ସହ ଓଡ଼ିଶା ପାଇପ୍ ଜଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଂଘ ସହ ଜଡ଼ିତ ଥିଲେ, ସଂଘର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସ୍ବର୍ଗତ ସୁଦାମ ଚରଣ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ନେତୃବର୍ଗଙ୍କ ସହ ରହି ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ନ୍ୟାର୍ଯ୍ୟ ଦାବି ହାସଲ ପାଇଁ ବହୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ର ନେତୃତ୍ବ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଖଣ୍ଡ ଅଧୀନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର କ୍ଷେତ୍ର-କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବିଶେଷ କରି ବିଭାଗରେ ଦୀର୍ଘ ୨୮ ବର୍ଷ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କାଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଥିବା ଏନ୍ ଏମ୍ ଆର୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସରକାର ତଥା ବିଭାଗୀୟ କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଙ୍କ ଅବହେଳା ର ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହିତ ଓ୍ବାର୍କଚାର୍ଯ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଇ ପି ଏଫ୍ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଏବଂ ନନ୍ ହେଚ୍ ଆର୍ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ହେଚ୍ ଆର୍ କର୍ମଚାରୀ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରି ପ୍ରତ୍ୟେକ

ମାସର ଦରମା ଠିକ୍ ସମୟରେ ପ୍ରଦାନ ଓ ସରକାରୀ ଘୋଷଣାନାମା ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦୈନିକ ମଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ ନକରିବା ଇତ୍ୟାଦିର ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଥିଲା। ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଆଲୋଚନା ସଭା ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାରଣ ନୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ସଭାପତିତ୍ବ କରୁଥିବା ସମ୍ପାଦକ

ଆମ୍ବିରୀ ଜେନା ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଆଲୋଚନା ତଥା ସ୍ମୃତି ଚାରଣ ସଭା ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶାଖା ସମ୍ପାଦକ ଅଶୋକ କୁମାର ଜେନା, ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଶାଖା ସମ୍ପାଦକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ରଘୁନାଥ ପାତ୍ର, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ପାଦକ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀ, ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର କୋଠିଆ ଜି. ଭେଙ୍କଟ, ଗିରିଜା ପ୍ରସାଦ ସିଂ, ପ୍ରମୁଖ ଙ୍କ ସମେତ ବଡମାଧପୁର କାଳିଆ ବାଲି ଜଳଭଣ୍ଡାର

ଦକ୍ଷିଣ ପୁର ଜଳଭଣ୍ଡାର,ଚିକିଟି, ଗୋପାଳପୁର

ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳ ର ବହୁ କର୍ମଚାରୀ ଅ଼ଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ

କରାନଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ସଂଘ ବାଧ୍ୟ ହେବବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ।

Recent Post

Live Cricket Update