ଆସାମ ନିର୍ବାଚନ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଂଗ୍ରେସ ମନିଫେଷ୍ଟୋ ଜାରି କରିଛନ୍ତି, CAA ରଦ୍ଦ ସହିତ ପାଞ୍ଚଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି 

ଆସାମ ନିର୍ବାଚନ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଂଗ୍ରେସ ମନିଫେଷ୍ଟୋ ଜାରି କରିଛନ୍ତି, CAA ରଦ୍ଦ ସହିତ ପାଞ୍ଚଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୨୦/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଗୁଆହାଟୀ : ଆସାମର ଗୁଆହାଟୀରେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦଳର ମନିଫେଷ୍ଟୋ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ 5 ଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିର ଅସ୍ତ୍ର ଦେଇଛୁ। ଏହି ମନିଫେଷ୍ଟୋ ଆସାମର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱର, ଏହା ଆସାମର ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ | ନାଗରିକତ୍ୱ ସଂଶୋଧନ ଅଧିନିୟମ ଅର୍ଥାତ୍ CAA ରଦ୍ଦ ସହିତ ଘୋଷଣାରେ ପାଞ୍ଚଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦିଆଯାଇଛି।

 

ଆସାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ସମଗ୍ର ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଆସାମପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଅଭିଯାନରେ ଏହାକୁ ଜୋରଦାର ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି କରୁଛି | ଟ୍ୱିଟରରେ କଂଗ୍ରେସ 5 ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ନାମକ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ପାଞ୍ଚଟି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ବିଷୟରେ କହିଛି।

ମହଙ୍ଗା ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଇସ୍ୟୁ:  

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆସାମରେ ହୋଇଥିବା ରାଲିରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବ। ୟୁପିଏ ସମୟରେ 400 ଟଙ୍କା ସିଲିଣ୍ଡର ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା ଏବଂ ଏନଡିଏରେ ଏହା 900 ଟଙ୍କା ହେଲା । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ଗ୍ୟାସ ବିତରଣ କରାଯାଇଛି। କିଏ ଉପକୃତ ହେଲା? ଦୁଇଟି ଗରିବ ପରିବାର ନୁହେଁ, ଦୁଇ ବା ତିନୋଟି ବଡ ଶିଳ୍ପପତି |

 

 

ମୋଦୀ ସରକାର ଙ୍କୁ କଠୋର ଟାର୍ଗେଟ କଲେ :

 

ରାହୁଲ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କଠୋର ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀ, ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ସରକାର କ’ଣ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି? ବେକାରୀ, ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି, ଦାରିଦ୍ର ଏବଂ କେବଳ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ରୋଜଗାର | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ପୂର୍ବରୁ 9.9 କୋଟି ଲୋକ ମଧ୍ୟମ ଆୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅଂଶ ଥିଲେ, ଯାହାର ଆୟ ସଂଖ୍ୟା 6.6 କୋଟି ଥିଲା। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ 2011 ରୁ 2019 ମଧ୍ୟରେ 5.7 କୋଟି ଲୋକ ନିମ୍ନ ଆୟ ଗୋଷ୍ଠୀରୁ ବାହାରି ମଧ୍ୟମ ଆୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ଡଲାର କିମ୍ବା ଦୈନିକ (ପ୍ରାୟ ଶହେ ପଚାଶ ଟଙ୍କା) ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 7.5 କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

Recent Post

Live Cricket Update