ସମସ୍ତ ହାଇକୋର୍ଟରେ OTT ଫୋରମର ନିୟମାବଳୀ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଆବେଦନଗୁଡ଼ିକର ଶୁଣାଣି ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ବାରଣ

ସମସ୍ତ ହାଇକୋର୍ଟରେ OTT ଫୋରମର ନିୟମାବଳୀ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଆବେଦନଗୁଡ଼ିକର ଶୁଣାଣି ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ବାରଣ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୨୩/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ‘ଓଭର-ଦି-ଟପ୍’ (ଓଟିଟି) ଫୋରମର ନିୟମାବଳୀ ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନଗୁଡ଼ିକର ଶୁଣାଣି ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି।

 

ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହେଟ୍ଟା ଜଷ୍ଟିସ୍ ଡି ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଦଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ବେଞ୍ଚକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ଥିବା ଏହି ସମସ୍ତ ଆବେଦନକୁ ସଂଲଗ୍ନ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଏକ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଆବେଦନ କରିଛି। ଏହା ଉପରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି, ପରେ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ମାମଲା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।

 

 

ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଆବେଦନ ଉପରେ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଜାରି ଶୁଣାଣି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହେବ। ମେହେଟ୍ଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲାରେ ଅନେକ ହାଇକୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି। ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ବାରଣ କରିଛୁ ଏବଂ ହୋଲି ଛୁଟି ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବୁ।

 

ଏହାପୂର୍ବରୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ OTT ନିୟମାବଳୀ ସହ ଜଡିତ ଆବେଦନ ସଂଲଗ୍ନ କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରି କେନ୍ଦ୍ରର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଆବେଦନ ଉପରେ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଥିଲେ।

Recent Post

Live Cricket Update