ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଇଂଲାଣ୍ଡ : ଖରାପ ଫର୍ମରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଆପଣ କିପରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ହେଲେ? ଶିଖର ଧାୱନ ହୃଦୟର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲେ

ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଇଂଲାଣ୍ଡ : ଖରାପ ଫର୍ମରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଆପଣ କିପରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ହେଲେ? ଶିଖର ଧାୱନ ହୃଦୟର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲେ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୨୪/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୬୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ବିଜୟ ସହିତ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସିରିଜରେ –-୧ରେ ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଫର୍ମକୁ ଫେରି ୯୮ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ କିପରି ଖରାପ ଫର୍ମରୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ବୋଲି ଧୱନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

 

ଧାୱନ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ :

 

ଶିଖର ଧାୱନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଚିନ୍ ଫର୍ମରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ | ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଧୱନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭରେ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୁରା ସିରିଜରେ ଦଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓପନର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କାହିଁକି ଗଣାଯାଏ? ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଧାୱନ 106 ବଲରେ 98 ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଧାୱନ ତାଙ୍କ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତଥାପି ସେ ଭାରତର ବିଜୟ ପାଇଁ ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଲେ।

 

 

ମ୍ୟାଚ ପରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଧାୱନ (ଶିଖର ଧାୱନ) କହିଛନ୍ତି, ‘ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସବୁବେଳେ ଚାପ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଜାଣେ ଏହି ଚାପକୁ କିପରି ଭଲ ଭାବରେ ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କଥା ହେଉଛି ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ଯଦି ମୁଁ, ମୁଁ ଜାଣେ ୱିକେଟ୍ ରେ କେଉଁ ପ୍ରକାର ସଟ୍ ଖେଳିବ, ଆମେ ୱିକେଟ୍ ଭଲ ପଢିପାରିବା ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟରେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ କହିପାରିବା | ଏହା ଆମେ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅବଶ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ କ୍ରିଜରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୋର ଖେଳିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସଟ୍ ଥିଲା ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମୁଁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବି।

Recent Post

Live Cricket Update