ସି ଆର ଟି ୟୁ ଚରିରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସଗ୍ନିଳନୀ 

ସି ଆର ଟି ୟୁ ଚରିରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସଗ୍ନିଳନୀ 

 

 

 

ଜେ ବି ଏନ୍, (ରିପୋର୍ଟ, ଚୈତନ୍ୟ ସାହୁ), ୨୪/୦୩/୨୦୨୧,ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ତକଫରୁ କିଛି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ଭାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ସାଥ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମିଳନୀ ସହରର ସୌରଭ ରେସିଡେନ୍ସ ଠାରେ ଅନିଶ୍ଚିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । NTPC TTPS ବଳକୁ ୨୩ ମାର୍କ ରୁ ଖଲା । ବକ କୋଟିରୁ CITV ବ୍ଲଜଭାବେ ବିତା / କରୁଛି । କପକ୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ୧ ରୁ ଏହି କାରଖାନାର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଠିକା ଡାଇ ମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ହଠାତ କାରଖାନା ବନ୍ଦ କରିଜାକୁ ନୋଟିସ ବେଥୁକା ପ୍ରାଣ୍ଡ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ରତ ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରି ଠିକ ଶ୍ରମିକ ଓ ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ଯାଶଧରଣଏନକେ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ପୂଣ୍ଟ ବନ୍ଦ ହବ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ସବୁ ଆଇନ ଗତ କି ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି , ସେ ସବୁକୁ ଅମାନ୍ୟ କରି TTPS ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ରାତି ଅଧୂଆ ତାଲା ବନ୍ଦ ନୋଟିସ ଦେଇଛି । CIT ) ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଦାବୀ କରି ଆସୁଛି ଯେ , ୨ ୨ ୦ କୋଟି ଡଙ୍କା ଖର୍ଚ କରି ପୁରୁଣା ସ୍ନା କୁ ଆଧୁନିକୀକରଣ କରିବା ସହିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ ୬୬ o * x ୬ ja * ଦୁଇଟି ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଚାରିଖ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଘୋଷଣା କରନ୍ତୁ । ନୂତନ ପୁଷ୍ଟ ଚାଲୁ ହେବ । ପାଇଁ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ବାର ! ଶୁଭ ରହୁଚନ ହେଇଜା ଡେଳେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଜା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାର ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖାଦେଇଛି । ୮୦୦୦ କୋଟିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ୧୩୨୦ ମେଗାୱାଟ ପ୍ରାଣ୍ଡ BHEI . କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ହଠାତ pollution Control tboard ଅନିତିନ ମିଳିବ ଅଳରେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ NTPC କରିପାଖି ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି କାରଖାନାକୁ ବନ୍ଦ ନ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ଶ୍ରମିକ -ଏକନା ମଞ୍ଚ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରି ଗତ ଫେବୁଆରି ୨ ୨ ତାରିଖରୁ ଅଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ସଖଖରେ ମିଳିତ ଭିକ୍ଷାର ସଂଗତ କରଯାଇଥିଲା । ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତି ଓ ରାଜ୍ୟ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଏ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରକ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରି ସମସ୍ୟାର ସମଧନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କର ଏପରି ବନ୍ଦ କାରୱାଟର କନୟରତ ୨୦୦ରୁ ଅଧ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ଓ ହଜାର ହଙ୍ଗାର ଠିକ କର୍ମ ଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ବେକାର କରିକା ବଳିତ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନ ଜୀଜିକା ଉପରେ କୁଠାର ଘାତ କରିବା ଆଦୌ ଠିକ ହୋଇ ନାହଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ପ୍ଲା କୁ ବନ୍ଦ କରି ଘରୋଇ ମଲିକଙ୍କ ହାତରେ ଟେକି ଦବା ପାଇଁ ଯେଉଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ନିନ୍ଦନୀୟ CITU , ଶ୍ରମିକ ଏକିବା ମଥ ମିଳିବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତ ୟୁନିୟୋନ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରିଶ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବିରୋଧରେ ଦଳ ମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ଟିକା ବଧ ହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜିର ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମିଳନୀରେ CITu ର ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଦୀପ ପଣ୍ଡା , କାର୍ଯ୍ୟକରି ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ବସନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ସୀତାରାମ ପ୍ରଧାନ , ଉପସଭାପତି ଦୁର୍ଗାପ୍ରସାଦ ଦାସ , ସମ୍ପାଦକ ଦୁଖବନ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନ ଓ ପ୍ରଯାପ୍ରସାଦ ନନ୍ଦ ଆଳି ଇପସ୍ଥିତ ଥିଲେ l

Recent Post

Live Cricket Update