CISF କର୍ମଚାରୀମାନେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର RGI ବିମାନବନ୍ଦରରେ INR 1.03 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି 

CISF କର୍ମଚାରୀମାନେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର RGI ବିମାନବନ୍ଦରରେ INR 1.03 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି 

 

 

 

JBN, 24/03 / 2021, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ / ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରାୟ 0800 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଆଚରଣ ଚିହ୍ନଟ ଆଧାରରେ, ସିଏସ୍ଏଫ୍ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଦଳର ହେଡ କନଷ୍ଟେବଳ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଟର୍ମିନାଲ ବିଲଡିଂରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦେଖିଥିଲେ। ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିମାନବନ୍ଦରର ସନ୍ଦେହରେ ଉକ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଲଗେଜ୍ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଅନିୟମିତ X-BIS ମେସିନ୍ ପଏଣ୍ଟକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।

 

ପରେ ଏହି ଯାତ୍ରୀ ମହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତାଫା, ବୟସ 37 ବର୍ଷ, ଆର / ହେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଭାରତୀୟ (ପାସପୋର୍ଟ ନମ୍ବର T6112683) ବୋଲି ଜଣା ପଡିଥିଲା, ଯିଏ ଇଣ୍ଡିଗୋ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ନମ୍ବର 6E-8488 (STD-0855 ଘଣ୍ଟା) ଦ୍ଵାରା ଦୁବାଇ ଯିବାର ଥିଲା।

 

ଏକ୍ସ-ରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ସମୟରେ, ସିଆଇଏସ୍ଏଫ୍ ର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅଜିତ କୁମାର ଯାଦବ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ଏକ ସନ୍ଦେହଜନକ ଚିତ୍ର ଦେଖି ଶାରୀରିକ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ବ୍ୟାଗକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ବ୍ୟାଗକୁ ଶାରୀରିକ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ରଖାଯାଇଥିବା ମିଠା ବାକ୍ସ ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରାର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଉଚ୍ଚ ମୂଲ୍ୟର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି INR-1.03 କୋଟି | ସିଆଇଏସ୍ଏଫ୍ ଏବଂ କଷ୍ଟମ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନରେ, ଶ୍ରୀ ମହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତାଫା ଏତେ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ବହନ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ବୈଧ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ନଥିଲେ ।

 

ପରେ, ଉକ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ INR-1.03 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସହିତ କଷ୍ଟମ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା।

Recent Post

Live Cricket Update