ସମ୍ମାନ: କ୍ରୀଡାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ମିଳିଲା ଦଶନ୍ଧିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରସ୍କାର

ସମ୍ମାନ: କ୍ରୀଡାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ମିଳିଲା ଦଶନ୍ଧିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରସ୍କାର

 

ଜେ ବି ଏନ, ୨୮/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ବର : ରବିବାର ଦିନ ଖେଳକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ଦଶନ୍ଧିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 2011 ରୁ 2020 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରୀଡାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରୀଡା ପତ୍ରିକା ସ୍ପୋର୍ଟଷ୍ଟାର ଓଡିଶାକୁ ଦଶନ୍ଧିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ଦଶକର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ‘ସ୍ପୋର୍ଟଷ୍ଟାର୍ ଏସିସ୍ ଆୱାର୍ଡ’ ପାଇଛି | ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

 

ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏହି ପୁରସ୍କାରକୁ ଓଡିଶାର 4.5 କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶେଷ କରି ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରୁଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ‘ଯୁବ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟତ ଏବଂ ଯୁବ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ’ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନାମକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବାକୁ ସେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ନୂତନ ଓଡ଼ିଶାର ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଏକତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ |

 

 

ରାଜ୍ୟର ଲୋକସେବା ଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେଶର ପ୍ରଖ୍ୟାତ ହକି ତାରକା ଏମ. ଏମ. ସୌମ୍ୟା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ହେଉ କିମ୍ବା ସାହସର ସହିତ କୋଭିଡଙ୍କ ବିସ୍ତାରକୁ ବନ୍ଦ କରିବାର ଆହ୍ଵାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ତରଫରୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ।

 

ଖେଳକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରାଜ୍ୟ ଭାବରେ ଚୟନ କରିଥିବାରୁ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟର ଯୁଗ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ଏକ ପ୍ରେରଣା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

 

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ କ୍ରୀଡ଼ାର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଯୁବକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବିକାଶ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆମେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଖେଳକୁ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରୁଛୁ।

 

 

Recent Post

Live Cricket Update