ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ: ଜାଭା ରିଫାଇନାରୀରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ: ଜାବା ରିଫାଇନାରୀରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୨୯/୦୩ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଅନ୍ୟତମ ବୃହତ୍ତମ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ବାଲୋନାଗାନ୍ ରିଫାଇନାରୀ ରେ ସୋମବାର ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହୋଇଛି । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ରିଲିଫ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପଶ୍ଚିମ ଜାବା ପ୍ରଦେଶର ଏହି ବିଶୋଧନାଗାର ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ପର୍ଟେମିନାର ରହିଛି l

 

ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ, ରାତି 12:45 ପରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ।

 

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଅତି କମରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସତର୍କତା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ 950 ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରି ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଯଦିଓ କିଛି ଲୋକ ନିଖୋଜ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

 

ସୋମବାର ସକାଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟିଭି ଫ୍ଲେମ ଏବଂ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ବିଶୋଧନାଗାର ଉପରେ ନିଆଁ ଏବଂ ଧୂଆଁ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

 

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରଏଟର୍ସ ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂଗଠନ ମେଟ୍ରୋ ଟିଭି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଥିଲେ, ଆମେ ପ୍ରଥମେ ନାକ ଛିଣ୍ଡିବା ପରି ତେଲର ପ୍ରବଳ ଗନ୍ଧ ଅନୁଭବ କରିଥିଲୁ | ଏହା ପରେ ଆମେ ନିଆଁର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଥିଲୁ। ”

Recent Post

Live Cricket Update