ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସର୍ଭେ: ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନଗଦ, 248.9 କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ 

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସର୍ଭେ: ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନଗଦ, 248.9 କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ 

 

 

ଜେ.ବି.ଏନ୍, 30/03/2021, (ରିପୋର୍ଟ ସୁସିଲ କୁମାର ଆଇଚ),କୋଲକତା /ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ 248.9 କୋଟି ନଗଦ ଟଙ୍କା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

 

ସଞ୍ଜୟ ବସୁ ସୋମବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି, “ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 248.9 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନଗଦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଜିନିଷ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ 37.72 କୋଟି ନଗଦ ଟଙ୍କା, .5 9.5 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ମଦ ଏବଂ 114.44 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଡ୍ରଗ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।”

 

 

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶନିବାର ଦିନ ଆନୁମାନିକ 79.79% ଭୋଟରଙ୍କ ସହ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି।

 

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ପୁରୁଲିଆ ଏବଂ ହାରଗ୍ରାମ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ନେଇ 30 ଟି ସିଟ୍ ଏବଂ ବାଙ୍କୁରା, ପୁରବା ମେଦିନୀପୁର ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନୀପୁରର ଏକ ବିଭାଗ 21 ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ 191 ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାକୁ ମତଦାନକୁ ଯାଇଥିଲେ।

 

ମତଦାନ “ପ୍ରାୟତ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ” ଥିଲା, ଯାହା କିଛି ହିଂସା ଘଟଣାରେ ବାରଣ କରିଥିଲା ​​ବୋଲି ରବିବାର ଦିନ ଜଣେ ଇସି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

 

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘଟିଥିବା ହିଂସା ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅତି କମରେ 10 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

 

ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଆରିଜ ଆଫଫାବଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଦଶ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସାତ ଜଣଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସାଲବୋନିରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁଷନ୍ତ ଘୋଷ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଶାସକ ଟିଏମସି ସମର୍ଥକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ କାର ଉପରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

 

 

ପରେ ବିଜେପି ନେତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ସାନଭାଇ ସୋମେଣ୍ଦୁ ଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଟିଏମସି ସମର୍ଥକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପୁରବା ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର କାଣ୍ଟି ଠାରେ ତାଙ୍କ କାର ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଥିଲା।

 

 

1 ଏପ୍ରିଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବ୍ୟାଙ୍କକୁରା, ପଶ୍ଚିମ ମିଡନାପୁର, ପୂର୍ବ ମିଡନାପୁର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ 24 ପରଗାନାର ଚାରୋଟି ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ 30 ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ମତଦାନ ହେବ।

 

ସମସ୍ତ ଆଖି ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଉପରେ ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ତାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ଘନିଷ୍ଠ ସହାୟତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ।

 

294 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଅବଶିଷ୍ଟ ସାତୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବିଭିନ୍ନ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ 29 ରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ଭୋଟ୍ ଗଣନା ମେ 2 ରେ ହେବ।

Recent Post

Live Cricket Update