ଏପ୍ରିଲ୍ 2021 ପାଇଁ ଓଡିଶା କୋଭିଡ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ: ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହ ପିପିଲି ବାଇପୋଲ୍ ରେଗୁଲେସନ 

ଏପ୍ରିଲ୍ 2021 ପାଇଁ ଓଡିଶା କୋଭିଡ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ: ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହ ପିପିଲି ବାଇପୋଲ୍ ରେଗୁଲେସନ 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୧/୦୪/୨୦୨୧, ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ପୁନର୍ବାର ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ ଉପନ୍ୟାସ-କରୋନାଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବୁଧବାର ଦିନ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏପ୍ରିଲ 1 ରୁ 30 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ।
ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିସ୍ଥିତିର ଯତ୍ନର ସହ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବା ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନରଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ଦିଆଯାଇଛି।
“କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଗୁଡିକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସୂଚିତ କରାଯିବ ଏବଂ MoHFW ସହିତ ସୂଚନା ଅଂଶୀଦାର କରାଯିବ। ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ତଥା ରାଜ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ୱେବସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିବେ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।
 “ନୂତନ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବା ସହିତ, କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ସରେ MoHFW, ଭାରତ ସରକାର / H&FW ବିଭାଗ, ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ପାଳନ କରାଯିବ। COVID-19 ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ଉପରେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ହେବ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

Recent Post

Live Cricket Update