Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Search
Close this search box.

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ: ଯଦି ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ବିବୃତ୍ତି(ଜମାନବନ୍ଦୀ) ଅଛି, ତେବେ ଯୋଗ୍ୟତା ଆଧାରରେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରନ୍ତୁ


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/jagratbharatnews/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ: ଯଦି ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ବିବୃତ୍ତି(ଜମାନବନ୍ଦୀ) ଅଛି, ତେବେ ଯୋଗ୍ୟତା ଆଧାରରେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରନ୍ତୁ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୨/୦୪/୨୦୨୧, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୀଡିତା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଆଧାରରେ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଅନ୍ୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତିର ତଥ୍ୟକୁ ଗୋଟିଏ ବିବୃତ୍ତି ଆଧାରରେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ |

 

 

ଜଷ୍ଟିସ୍ ଡି.ଇ ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଦ୍ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏମ୍.ଆର୍ ଶାହାଙ୍କ ଏକ ବେଞ୍ଚ ଆବେଦନକାରୀ ନାଗଭୂଷଣଙ୍କୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଦିନ ଦେଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଆଧାରରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଯୌତୁକ ନ ପାଇ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ନାଗଭୂଷଣ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ହାଇକୋର୍ଟ ନାଗଭୂଷଣଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିବା ପାଇଁ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଓକିଲ ସଞ୍ଜୟ ନୂଲିଙ୍କ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ବିବୃତ୍ତିରେ ପତ୍ନୀ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିଆଁ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ।

 

ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୀଡିତା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସ୍ୱାମୀ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ତେଣୁ ସେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ପୀଡିତା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଗମନ ପରେ ସେ ସତ କହିବାକୁ ସାହସ ପାଇଛନ୍ତି।

 

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପୂର୍ବର ଅନେକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦର୍ଶାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ପୀଡିତା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ପୃଥକ ଭାବରେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ସଠିକ୍ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଆଧାରରେ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିବୃତ୍ତିକୁ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେହି ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟରୁ କେଉଁଟି ସଠିକ୍ ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରୁଛି ତାହା ଆକଳନ କରି ନିଜକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ୍ |

Recent Post

Live Cricket Update

You May Like This

× How can I help you?