ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂ ହାଇଲାଇଟ୍: 83.95 ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ 6 PM ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି; ଉଭୟ ଟିଏମସି, ବିଜେପି ଉପର ହାତ ଦାବି କରିଛି

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂ ହାଇଲାଇଟ୍: 83.95 ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ 6 PM ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି; ଉଭୟ ଟିଏମସି, ବିଜେପି ଉପର ହାତ ଦାବି କରିଛି

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୨/୦୪/୨୦୨୧, କୋଲକତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ 2021 ଚାଲିଥିବା ବେଳେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ 2021 ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଅପଡେଟ୍ ମୁତାବକ ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ, ଯେଉଁଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଓ ସୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ଚାଲୁଛି , ସେଠାରେ 6 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 80% ରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।

 

 

ବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ସମେତ 30 ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। 83.95 ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 6 PM ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି ଯାହାକି ବାଙ୍କୁରାରେ ସର୍ବାଧିକ ଭୋଟ୍ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନୀପୁରରେ ସର୍ବନିମ୍ନ | ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ, ଯେଉଁଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି, ସେଥିରେ 80.79 ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ 43 ଟି ବାଲାଟ୍ ୟୁନିଟ୍ ଏବଂ ସିୟୁ ଗ୍ଲିଚ୍ ପରେ ବଦଳାଗଲା | ଗତକାଲି ମତଦାନ ସମୟରେ ମୋଟ 192 ଟି VVPAT ବଦଳାଯାଇଥିଲା |

 

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମର ଏକ ବୁଥରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଟିଏମସି ଏବଂ ବିଜେପି ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ପକ୍ଷର ସମର୍ଥକମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ସେଠାରୁ ବାହାରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ସମର୍ଥକଙ୍କ ଜନ ସମୁଦ୍ର ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜପ କରି ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଛାଡିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମମତା ବାହାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଣିଛନ୍ତି।

 

ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ବିଜେପି ନେତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କନଭେନ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କ୍ୟାଭାଲକେଡରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହା ବଦଳରେ ମିଡିଆ କାରକୁ ମିସ୍ କରି ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣା ନନ୍ଦିଗ୍ରାମର ଟାକାପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମର କମଲପୁରର ବୁଥ ନମ୍ବର 170 ନିକଟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ଗାଡି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ ଟିଏମସି ନେତାମାନେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। “ଏମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀମାନଙ୍କର କାମ,‘ ଜୟ ବଙ୍ଗଳା ’ବାଂଲାଦେଶର ଏକ ସ୍ଲୋଗାନ। ସେହି ବୁଥରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଭୋଟର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

 

ସକାଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନକୁ ଯାଉଥିବା ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରୁ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥଲା। କେଶ୍ପୁରର ବୁଥ୍ ନମ୍ବର 173 ରେ ବିଜେପିର ଜଣେ ମହିଳା ମତଦାନ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କୁ ଟିଏମସି କର୍ମୀମାନେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। ଏବଂ, ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି ନେତା ତନମୟ ଘୋଷଙ୍କ କାର କେଶପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଥିଲା। କିଛି ସିପିଏମ୍ କର୍ମୀ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଟିଏମସି କର୍ମୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଘାଟାଲରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ।

Recent Post

Live Cricket Update