ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅପରାଧିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଥିବା 142 ପ୍ରାର୍ଥୀ

ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅପରାଧିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଥିବା 142 ପ୍ରାର୍ଥୀ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୪/୦୪/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ, ଅପରାଧିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଥିବା 142 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ 44 ଟି ଆସନରେ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। 12 ଟି ଆସନରେ ତିନିରୁ ଅଧିକ ଅପରାଧୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସମୁଦାୟ 372 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 81 ଜଣ କମ୍ ଏବଂ 61 ଜଣ ଗୁରୁତର ଅପରାଧିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଅଟନ୍ତି।

 

 

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ୱାଚ ଏବଂ ଆସୋସିଏସନ ଫର ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ରିଫର୍ମସ୍ (ଏଡିଆର) ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏପ୍ରିଲ୍ 10 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କଳଙ୍କିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜେପିରୁ ଆସିଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । 44 ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 27 ଜଣ ଅର୍ଥାତ୍ 61 ପ୍ରତିଶତ ନିଜ ନିଜ ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ବିବରଣୀ ଦେଇଥିବାବେଳେ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ଏହିପରି 22 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 16 ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

 

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, 44 ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 17 ଜଣ, 9 ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ କଳଙ୍କିତ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିର। ଗୁରୁତର ଅପରାଧ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ ବିଜେପିର 24 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ, 10 ଟି ସିପିଆଇ (ଏମ), ଟିଏମସିର 17 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ 19 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଚାରି ଜଣ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ନିଜ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ଏବଂ 16 ଜଣ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ମାମଲରେ ଜଡିତ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Recent Post

Live Cricket Update