ମାଓବାଦୀ ନେତା କରିଥିଲେ ଟ୍ରାପ୍ , ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ

ମାଓବାଦୀ ନେତା କରିଥିଲେ ଟ୍ରାପ୍ , ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୪/୦୪ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶନିବାର ଛତିଶଗଡର ସୁକମା-ବିଜାପୁର ସୀମାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ 22 ଜଣ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ 31 ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ସୈନିକ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଅପରେସନରେ 15 ରୁ ଅଧିକ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଛତିଶଗଡ ନକ୍ସଲ ଆକ୍ରମଣ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ବହୁ ନେତା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି l

ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିହତ ହୋଇଥିବା କେତେକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଡିହାଇଡ୍ରେସନରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି।

 

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ ଆକ୍ରମଣ ବେଳେ “ଅନେକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ସେମାନଙ୍କର ଭାରକୁ ହାଲୁକା କରିବା ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜଳରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଲେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ଆହତ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ନେଇପାରିବେ। ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିବାରୁ ଏହା ଡିହାଇଡ୍ରେସନକୁ ନେଇଗଲା | ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଏବଂ ଆର୍ଦ୍ର ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

Recent Post

Live Cricket Update