ଧାନ ମଣ୍ଡି ରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

ଧାନ ମଣ୍ଡି ରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୬/୦୪/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ସାମଲ), ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଗଡ଼ ନୃସିଂହ ପୁର ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ମାନେ ମଣ୍ଡି ରେ ଅନିୟମିତତା ନେଉ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି l ସୋମବାର ଚାଷୀ ମାନେ ନିଜର ଅସୁବିଧା ଜଣାଇବା ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉକ୍ତ ମଣ୍ଡିର ସମ୍ପାଦକ ଙ୍କ ନିକଟରେ ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି ସୁଫଳ. ମିଳିନାହିଁ l ତେଣୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏହାର ସୁବିଚାର କରିବାକୁ ଚାଷୀ ମାନେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି l ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଗୁଡିକ ହେଲା :

 

୧-ଧାନ ମଣ୍ଡି ପଞ୍ଜୀକରଣ ଆରମ୍ଭରୁ ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନେ ସମ୍ପାଦକ କୁ ହାତ ବାରଣ କରି ଅସାଧୁ ଉପାୟରେ ଧାନ ଦେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

୨-ସମ୍ପାଦକ ମହାଶୟ ବିଲ ଚାଷ ନ ଥାଇ ୧୦୦ (ଏକ ସହ କୁଇଣ୍ଟାଲ) ଧାନ ମଣ୍ଡି ରେ ଦେଇ ପାରିଛନ୍ତି।

୩-ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ ଏକ ବେପାର କ କୁ ଟୋକନ ପାଇଁ ଧାନ ଆଣି ଧାନ ଫେରାଇ ନେଇ ଚିନ୍ତା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ମୃତ୍ଯ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମହାଶୟଙ୍କର ମାତ୍ର ୧୧ କୁଇଣ୍ଟାଲ ନେବା ପାଇଁ ମନା କଲେ ସେହି ଦିନ ଫେବ୍ରୁଆରି ୯ ତାରିଖ ଧାନ ଉଠିଥିଲେ।

୪-ବଡ଼ ଚାଷୀ ମାନେ ରାଜନିତୀ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଜଣ ପିଛା ୧୫୦ ( ଏକ ସହ ପଚାଶ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ମଣ୍ଡି ରୁ ଦେଇପାରିଛନ୍ତି)। ଅତଏବ୍ ନାମ ମାତ୍ର ଚାଷୀ ୧୨/୧୫ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ଦେବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହେଲେ ନାହିଁ।

୫-ଗଡ଼ ନୃସିଂହ ପ୍ରସାଦ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଛି। ସମିତିର ପିଅନ ନିଜ ପାଟିରେ j ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ଆଗରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

 

ଏ ନେଇ ବସନ୍ତ କୁମାର ଜେନା

* ବିମ୍ବାଧର

*ଦୟାନିଧି

* ପ୍ରକାଶ ସେଠୀ

*ହରିହର ବାହାଲିଆ

* ଲକ୍ଷ୍ମି ଧର ବାହାଲିଆ

* ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ସାହୁ

* ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁ

* ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ

* ସନାତନ ସାହୁ

* ଗଦାଧର ସାହୁ

*, ଶ୍ରୀଧର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି l

Recent Post

Live Cricket Update