ନକ୍ସଲ ଆକ୍ରମଣ: PLGA କହିଛି- ସରକାରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଜୱାନ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତ କରିବ

ନକ୍ସଲ ଆକ୍ରମଣ: PLGA କହିଛି- ସରକାରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଜୱାନ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତ କରିବ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୭/୦୪ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଛତିଶଗଡର ବିଜାପୁରରେ ନକ୍ସଲମାନଙ୍କ ସହ ଏନକାଉଣ୍ଟର ପରେ ନିଖୋଜ କୋବ୍ରା କମାଣ୍ଡୋଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି। ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା ସହ ଜବାବ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

 

ଯବାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ସୂଚନାକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ କରିଛି। CRPF ର କୋବ୍ରା ବାଟାଲିୟନର କନଷ୍ଟେବଳ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂ ମାନହ ଶନିବାର ଠାରୁ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଦିନ ସୁକମାର ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂ ନକ୍ସଲମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଅଛନ୍ତି।

 

 

ପୋଲିସର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁନ୍ଦରରାଜ ପି ବଷ୍ଟର ରେଞ୍ଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂଙ୍କ ନକ୍ସଲମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ no ଣସି ନିଶ୍ଚିତତା ହୋଇନାହିଁ। ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛୁ | ପୋଲିସ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

 

 

ନକ୍ସଲ ନେତା କହିଛନ୍ତି – ସୈନିକ ସୁରକ୍ଷିତ, ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି

ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ନକ୍ସଲ ସଂଗଠନ PLGA ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଏହାର ଚାରିଜଣ ସାଥୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ଜଣେ ଯବାନ ତାଙ୍କ ବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥାରେ ଜୀବନ୍ତ ଥିଲେ। ଏହି ସଂଗଠନ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଏବଂ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ମାଧ୍ୟମରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛି। ବନ୍ଦୀ ଯବାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବୁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଯବାନମାନେ ଆମର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି |

 

ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ସମୟରେ 14 ଟି ଅସ୍ତ୍ର, 2,000 ରୁ ଅଧିକ କାର୍ଟ୍ରିଜ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଥିବା ପିଏଲଜିଏ ଦାବି କରିଛି ଏବଂ ଏହି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ କାର୍ଟ୍ରିଜ୍ର ଫଟୋଗ୍ରାଫ୍ ଜାରି କରିଛି।

 

 

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜାମ୍ମୁର ଡୋମାନାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ରହିଛି। ମାତା କୁନ୍ତୀ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଅର ସ୍ୱର ଶୁଣିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବେ ନାହିଁ। ଝିଅ ସରାଗଭି ରାଜପୁତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାପା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଘରକୁ ଆସି ନୂଆ ପୋଷାକ ଆଣିବେ। ବାପା ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଧରି କଥା ହୋଇନାହାଁନ୍ତି | ମୋ ବାପାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଘରକୁ ଆଣ |

 

 

Recent Post

Live Cricket Update