ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି କରୋନା ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଯଥା ଜନସମାଗମ ଓ ମିଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ 

ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି କରୋନା ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଯଥା ଜନସମାଗମ ଓ ମିଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୮/୦୪/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ଭୁବନେଶ୍ବର/ଅନୁଗୋଳ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି କରୋନା ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଯଥା ଜନସମାଗମ ଓ ମିଟିଂ ମନା କରାଯାଉଛି l ଏ ନେଇ ଓଡିଶା ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି l ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ COVID-19 ସଂକ୍ରମଣକୁ ଧାରଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ କଡାକଡି ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନମ୍ବର 14020 Dt.12.06.2020 ରେ ଏକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

 

ରାଜ୍ୟରେ COVID ସଂକ୍ରମଣର ପୁନ ଉତ୍ଥାନ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରାଯାଇଛି ଯେ ନିମ୍ନରେ ସୂଚିତ କରାଯାଇଥିବା ପରି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏହାକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବା –

 

1. ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ COVID ସଂକ୍ରମଣର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ସେଠାରେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ, ବିଶେଷ କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ କଟକ ସହର ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ଗୁଡିକରେ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ | କେବଳ ଅତ୍ୟଧିକ ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବରିଷ୍ଠ-ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ଆଧାରରେ ଏକ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ | ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଇ-ଅଭିଜୋଗ ପୋର୍ଟାଲର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ |

 

 

2. ଜରୁରୀ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଭାଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ହେବ | ଯଥାସମ୍ଭବ ଅନଲାଇନରେ ସଭାଗୁଡ଼ିକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ଉଚିତ୍ |

 

 

3. ଶାରୀରିକ ବୈଠକ ସମୟରେ, ସର୍ବନିମ୍ନ 2 ମିଟର ଦୂରତା COVID ର ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏହି ବୈଠକମାନ ହେବ |

 

 

4. ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ପରିଚାଳନା ହେବ, ଯେତେ ବ୍ୟବହାରିକ, ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟବହାର କରି, ପ୍ରଶାସନିକ ବିଭାଗଗୁଡିକ ଉପରୋକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉପ-ଅର୍ଡିନେଟ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସରେ COVID ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ର ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରନ୍ତି l

 

 

 

Recent Post

Live Cricket Update