ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 9 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 3 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି 

ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 9 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 3 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୮/୦୪ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଚଳିତ ବର୍ଷ 16 ଜାନୁଆରୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବିଶ୍ଵର ସର୍ବବୃହତ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନରେ ଭାରତ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହାସଲ କରିଛି। ଦେଶରେ କୋଭିଡ -19 ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଅଧୀନରେ 9 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି।

 

ଆଜି ସକାଳ 7 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, 13,77,304 ଅଧିବେଶନରେ 9,01,98,673 ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 89,68,151 ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ (HCWs) ଟୀକା ର ପ୍ରଥମ dose ଷଧ ଏବଂ 54,18,084 ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ dose ଷଧ ଦିଆଯାଇଛି | ଏଥିସହ, 97,67,538 ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ (FLW) କୁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ଏବଂ 44,11,609 ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ, ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ 60 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ 3,63,32,851 ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ 11,39,291 ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି | ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ 45 ରୁ 60 ବର୍ଷ ବୟସର 2,36,94,487 ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ 4,66,622 ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି |

 

12 ଟି ରାଜ୍ୟ / UT ରେ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ରୁ କୌଣସି ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ହୋଇନାହିଁ | ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଆସାମ, ଲଦାଖ (ୟୁନିଅନ୍ ଟେରିଟୋରୀ), ଦାଦ୍ରା ଏବଂ ନାଗର ହାଭେଲି ଏବଂ ଡାମନ୍ ଏବଂ ଡିୟୁ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ତ୍ରିପୁରା, ମେଘାଳୟ, ସିକ୍କିମ୍, ମଣିପୁର, ଲକ୍ଷ୍ମୀଦୀପ, ମିଜୋରାମ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ଏବଂ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ |

 

 

Recent Post

Live Cricket Update