ପ୍ରଜା କୋର୍ଟ ପରେ ବନ୍ଧକ ଯବାନଙ୍କୁ ଛାଡିଲେ ମାଓବାଦୀ : ବିଶ୍ଳେଷଣ

ପ୍ରଜା କୋର୍ଟ ପରେ ବନ୍ଧକ ଯବାନଙ୍କୁ ଛାଡିଲେ ମାଓବାଦୀ : ବିଶ୍ଳେଷଣ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୦୯/୦୪/୨୦୨୧, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : CRPF ଜୱାନ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂ ମନହସଙ୍କୁ ନକ୍ସଲମାନେ 5 ଦିନ ପରେ 8 ଏପ୍ରିଲରେ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ନକ୍ସଲମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦଉଡିରେ ବାନ୍ଧି ଆଣିଥିଲେ | ଏ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମିଡିଆ କଥାକୁ ହାଲକାରେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରାଯାଇ ଗାଁରେ ପ୍ୟାରେଡ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମିଡିଆ କହିଛନ୍ତି , ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଲାଗୁଛି ଯେ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂ ମାନହସଙ୍କୁ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ଶତ୍ରୁ ଦେଶରେ ବନ୍ଧକ କରାଯାଇଛି।

 

ଏହି ନକ୍ସଲମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦଉଡିରେ ବାନ୍ଧି ବିଜାପୁରର ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆଣିଥିଲେ, ଯାହାକି ନକ୍ସଲମାନଙ୍କ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ଅଟେ। ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ନକ୍ସଲମାନେ କିଛି ଗ୍ରାମ, ଆଦିବାସୀ ନେତା ତଥା ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେଠାରେ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା, ଏହି ସଶସ୍ତ୍ର ନକ୍ସଲମାନେ ରାକେଶ୍ୱର ସିଂ ମାନହସଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ଆଣିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ହାତରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଦଉଡି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

 

 

ତେବେ ଯବାନଙ୍କୁ ସେମାନେ ମୁକ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ସରକାର ଙ୍କ ସହ କେଉଁ ବୁଝାମଣା କରିଥିଲେ ଓ ପ୍ରଜା କୋର୍ଟ କେମିତି ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ l ତେବେ କଣ ସରକାରଙ୍କ ମାଓବାଦୀ ମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଆଗାମୀ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ପଦକ୍ଷେପ ଏହି ଯବାନ୍ ଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି l ତେବେ ଯାହା ହେଉ ନା କାହିଁକି ସି ଆର ପି ଏଫଙ୍କ ୨୨ ଯବାନ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି l

 

 

 

 

 

 

Recent Post

Live Cricket Update