ପିଏମସି ବ୍ୟାଙ୍କ ସ୍କାମ: ବିବା ଗ୍ରୁପ୍ ଏମଡି ଏବଂ CA ର ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି

ପିଏମସି ବ୍ୟାଙ୍କ ସ୍କାମ: ବିବା ଗ୍ରୁପ୍ ଏମଡି ଏବଂ CA ର ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୧/୦୪/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁମ୍ବାଇରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର PMLA କୋର୍ଟ 4300 କୋଟି ଟଙ୍କାର ପିଏମସି ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଭେଭା ଗ୍ରୁପ୍ ଏମଡି ମେହୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ CA ମଦନ ଚାଟୁର୍ବେଡିଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

 

 

ଏପ୍ରିଲ 8 ରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ଅଭିଜିତ୍ ନନ୍ଦଗାଓଁକାର ଦୁହିଁଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ଆଦେଶର ବିସ୍ତୃତ କପି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 23 ଜାନୁଆରୀରେ ଠାକୁର ଏବଂ ଚାଟୁର୍ବେଦୀଙ୍କୁ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଗିରଫ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଉଭୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆର୍ଥର ରୋଡ ଜେଲରେ ରହିଛନ୍ତି।

 

 

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଡି ପାଲଘର ଜିଲ୍ଲାର ଭାସାଇ ଏବଂ ଭିରାର ଗୋଷ୍ଠୀର ପାଞ୍ଚଟି ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇର କିଛି ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଇଥିଲା। ଇଡି 73 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର କିଛି ଡିଜିଟାଲ୍ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଜବତ କରିଛି।

 

ଇଡି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଉଭୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାରି ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଇଡି HDIL ମାଧ୍ୟମରେ ବିବା ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପାଣ୍ଠି ସ୍ଥାନାନ୍ତରର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି ଏବଂ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ କେତେକ କମ୍ପାନୀର ଆଧାର ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

Recent Post

Live Cricket Update