ଟିକା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ: ପିଏମ ମୋଦୀ ‘ଇଚ ୱାନ-ଭେକ୍ସିନେଟ ୱାନ’, ‘ଇଚ ୱାନ ଟ୍ରିଟ ୱାନ’ ସମେତ ଚାରୋଟି ମନ୍ତ୍ର

ଟିକା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ: ପିଏମ ମୋଦୀ ‘ଇଚ ୱାନ-ଭେକ୍ସିନେଟ ୱାନ’, ‘ଇଚ ୱାନ ଟ୍ରିଟ ୱାନ’ ସମେତ ଚାରୋଟି ମନ୍ତ୍ର

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୧/୦୪/୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ‘ଟିକା ଉତ୍ସବ ‘ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହାକୁ 11 ଏପ୍ରିଲରୁ 14 ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିବା କୋଭିଡ -19 ବିରୋଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରମୁଖ ଯୁଦ୍ଧର ଆରମ୍ଭ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭୂତାଣୁକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ସେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

 

 

ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି – ‘ଆଜି, ଏପ୍ରିଲ 11 ଅର୍ଥାତ୍ ଜ୍ୟୋତିବା ଫୁଲେ ଜୟନ୍ତୀ, ଆମେ’ ଟିକା ଉତ୍ସବ ‘ଆରମ୍ଭ କରୁଛୁ। ଏହି ‘ଟିକା ଉତ୍ସବ ‘ 14 ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଯଥା ବାବା ସାହେବ ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ |

 

ଚାରୋଟି ମନ୍ତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ବୁଝାଇଲେ

 

 

 

ଦେଶବାସୀଙ୍କ ନାମରେ ଲିଖିତ ଏକ ବ୍ଲଗରେ ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜନସାଧାରଣ ଏହି ଚାରୋଟି ଜିନିଷର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ – ‘ଇଚ ୱାନ-ଭେକ୍ସିନେଟ ୱାନ’, ‘ଇଚ ୱାନ-ଟ୍ରିଟ ୱାନ’, ‘ଇଚ ୱାନ-ସେଭ ୱାନ’ ଏବଂ ‘ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଇଚ୍ ୱାନ୍ ଟିକା ଏକ’ ଅର୍ଥାତ୍ ଯେଉଁମାନେ କମ୍ ଶିକ୍ଷିତ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧ, ଯେଉଁମାନେ ଯାଇ ଟୀକାକରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

Recent Post

Live Cricket Update