ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ପ୍ରିନ୍ସ ଫିଲିପଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ପ୍ରିନ୍ସ ଫିଲିପଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୨/୦୪/୨୦୨୧, ଲଣ୍ଡନ : ପ୍ରିନ୍ସ ଫିଲିପଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥ୍ ଦ୍ୱିତୀୟଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡ୍ୟୁକ୍ ଅଫ୍ ଏଡିନବର୍ଗ ଶୁକ୍ରବାର 99 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

 

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶନିବାର, ଏପ୍ରିଲ 17 ରେ ୱିଣ୍ଡସୋର ଦୁର୍ଗର ସେଣ୍ଟ ଜର୍ଜଙ୍କ ଚାପେଲରେ ପ୍ରିନ୍ସ ଫିଲିପଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ ବୋଲି ବକିଙ୍ଗହମ ପ୍ୟାଲେସ କହିଛି। ରାଜପ୍ରାସାଦ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କରୋନା ବିଷୟରେ ପ୍ରିନ୍ସ ଫିଲିପଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାର ଯତ୍ନ ନେବ |

 

କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥାନରେ ଏହା କେବଳ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘଟଣା ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ସମୟରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବ |

 

ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ନାହିଁ –

 

ଏହି ସମୟରେ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ଶନିବାର ଡ୍ୟୁକ୍ ଅଫ୍ ଏଡିନବର୍ଗର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ରାଜ ପରିବାରର ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ।

 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଡାଉନିଙ୍ଗ ଷ୍ଟ୍ରିଟ 10 ରୁ ଜାରି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି, “ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବଦା ରାଜ ପରିବାରର ସ୍ୱାର୍ଥରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ରାଜ ପରିବାରର ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ପାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ କରିବେ ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ”

 

ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହେବା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। କରୋନା ହେତୁ 30 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ | ତେଣୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

Recent Post

Live Cricket Update