14 ଏପ୍ରିଲରେ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ୟୁନିଭରସିଟିର 95 ତମ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ଏବଂ କୁଳପତିଙ୍କ ଜାତୀୟ ସେମିନାରକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

14 ଏପ୍ରିଲରେ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ୟୁନିଭରସିଟିର 95 ତମ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ଏବଂ କୁଳପତିଙ୍କ ଜାତୀୟ ସେମିନାରକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଶ୍ରୀ କିଶୋର ମାକୱାନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଡକ୍ଟର ବିଆର ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ଉପରେ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

 

 

 

 

ଜେ ବି ଏନ, ୧୩/୦୪ /୨୦୨୧, (ରିପୋର୍ଟ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ଆଇଚ), ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ 14 ଏପ୍ରିଲ 2021 ରେ 11 ଟା ସମୟରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର 95 ତମ ବାର୍ଷିକ ବ Meet ଠକ ଏବଂ କୁଳପତିଙ୍କ ଜାତୀୟ ସେମିନାରକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ସେ ଶ୍ରୀ କିଶୋର ମାକୱାନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଡକ୍ଟର ବିଆର ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଚାରୋଟି ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରିବେ। ଗୁଜୁରାଟର ରାଜ୍ୟପାଳ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଡ Dr ବାବାସାହେବ ଆମ୍ବେଦକର ଓପନ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ଆୟୋଜନ କରୁଛି।

 

 

 

AIU ମିଟ୍ ଏବଂ କୁଳପତିମାନଙ୍କ ଜାତୀୟ ସେମିନାର୍ ବିଷୟରେ |

 

ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟିସ୍ (AIU), ଦେଶର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ଏକ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥା, 14-15 ଏପ୍ରିଲ୍ 2021 ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହାର 95 ତମ ବାର୍ଷିକ ବ Meeting ଠକ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। ଆର୍ଥିକ ବିବରଣୀ ଏବଂ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଯୋଜନାକୁ ବିସ୍ତୃତ କରନ୍ତୁ | ଜୋନାଲ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମିଟ୍ ଙ୍କ ସୁପାରିଶ ଏବଂ ବର୍ଷସାରା ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଲୋଚନା ବିଷୟରେ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ |

 

ଏହି ସଭାରେ ଡ ସର୍ଭପଲ୍ଲୀ ରାଧାକୃଷ୍ଣନ୍ ଏବଂ ଡ Dr ଶ୍ୟାମା ପ୍ରସାଦ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ପରି 1925 ମସିହାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ AIU ର 96 ତମ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଦିବସକୁ ସ୍ମରଣ ଏବଂ ପାଳନ କରାଯିବ |

 

ଏହି ବ Meet ଠକରେ ‘ଭାରତରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷା ନୀତି -2020 କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା’ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ କୁଳପତିମାନଙ୍କ ଏକ ଜାତୀୟ ସେମିନାର ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରାଥମିକ ହିତାଧିକାରୀ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଏହି ନୀତିକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଉପରେ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ କଟକଣା ଯୋଜନା ସହିତ ନିକଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷା ନୀତି – 2020 ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି |

 

 

 

ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁସ୍ତକଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ |

 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ କିଶୋର ମାକୱାନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ବାବା ସାହେବ ଭୀମ୍ରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ନିମ୍ନଲିଖିତ ଚାରୋଟି ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ:

 

ଡ. ଆମ୍ବେଦକର ଜିଭନ୍ ଦର୍ଶନ,

ଡ. ଆମ୍ବେଦକର ଭିକ୍ଟି ଦର୍ଶନ,

ଡ. ଆମ୍ବେଦକର ରାଷ୍ଟ୍ର ଦର୍ଶନ, ଏବଂ

ଡ. ଆମ୍ବେଦକର ଆୟାମ ଦର୍ଶନ

Recent Post

Live Cricket Update