ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ମେରାମଣ୍ଡଳୀ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସ ପାଳିତ

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ମେରାମଣ୍ଡଳୀ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସ ପାଳିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ /ମେରାମଣ୍ଡଳି : ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ( ଟିଏସ୍ଏଫ୍ ) ପକ୍ଷରୁ ମେରାମଣ୍ଡଳୀର ସର୍ପା ରଘୁନାଥପୁରରେ ୨୦୨୩ ଜାନୁଆରି ୧୨ ତାରିଖ ଦିନ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରି ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସ ଓ ଜଗଦଗୁରୁ ସ୍ଵାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ୧୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମର ୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଯୁବକଯୁବତୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ମେରାମଣ୍ଡଳୀ ( ଟିଏସ୍ଏମ୍ ) ର ସିକ୍ୟୁରିଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଟିଏସ୍ଏଫ ମେରାମଣ୍ଡଳୀର କର୍ପୋରେଟ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ଵବୋଧ ମୁଖ୍ୟ ଦିବ୍ୟାହାସ ରାଏ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରାଣିତ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନ୍ୟାସନାଲ ୟୁଥ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟର ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ମଧୁସୂଦନ ଦାସ ଓ ନ୍ୟାସନାଲ ସର୍ଭିସ ସ୍କିମ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ମାଷ୍ଟର୍ ଟ୍ରେନର ନିରୋଦ ବରଣ ଖୁଣ୍ଟିଆ ରିସୋର୍ସ ପର୍ସନ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାତୀୟ ଯୁବ ଉତ୍ସବ ୨୦୨୩ର ବିଷୟବସ୍ତୁ “ ବିକଶିତ ଯୁବ , ବିକଶିତ ଭାରତ ‘ ଅନୁସାରେ ଉଭୟ ବକ୍ତା ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଶା ଓ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାର ଗୁରୁତ୍ଵ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିବା ବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିବା , ଶୃଙ୍ଖଳା ଓ ନିଷ୍ଠା ଆଦିକୁ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବର ଅଂଶରେ ପରିଣତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ଯାହା ସଫଳତା ଆଡ଼କୁ ବାଟ କଢ଼ାଇବ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ବିପୁଳ ବିକଳ୍ପ ସମ୍ବଳକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆତ୍ମ – ନିର୍ଭର ହେବା ଲାଗି ସେ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ । ସ୍ଵାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ଦେଇଥିବା ଶିକ୍ଷା ଦ୍ବାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଉପସ୍ଥିତ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଶା ଓ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ କରାଇବାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଶ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । କର୍ପୋରେଟ୍ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ବବୋଧର ଅଂଶ ସରୂପ ଟିଏସଏଫ୍ ମେରାମଣ୍ଡଳୀ ପକ୍ଷରୁ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ମେରାମଣ୍ଡଳୀର ପାରିପାର୍ଶ୍ଵକ ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ କ୍ରୀଡ଼ା ଏବଂ ଯୁବ ସଂପୃକ୍ତି ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି।

Recent Post

Live Cricket Update