ଡାକ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଜନ ସଚେତନତା ତଥା ଡା଼କ ମେଳା

ଡାକ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଜନ ସଚେତନତା ତଥା ଡା଼କ ମେଳା

ଆଜି କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକର କନ୍ଧରା ଗ୍ରାମ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଡାକ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏକ ଡାକ ମେଳା ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି ଜନସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦ୍ରବ୍ୟ ଓ ଆର୍ଥିକ ସେବାର ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ନିମନ୍ତେ ଡାକ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଅଛି | ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀମତୀ ଅନୁସୟା ସାହୁ ଏବଂ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ପ୍ରସାଦ କୁମାର ବେହେରା , ଢେଙ୍କାନାଳ ଡାକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷକ ଶ୍ରୀ ଜଗଦୀଶ ଦାଶ ଏବଂ କାମାକ୍ଷାନଗର ଉପମଣ୍ଡଳ ଡାକ ନିରୀକ୍ଷକ ଶ୍ରୀ ପୁରସ୍ତମ ନାୟକ ଅତିଥ୍‌ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ଜନହିତକାରୀ ଯୋଜନା ତଥା ଲାଭକାରୀ ସଞ୍ଚୟ ସୁବିଧା , ଡାକ ବୀମା ସୁବିଧା ଏବଂ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ମାନଙ୍କରେ ଉପଲବ୍ଧ ଅନଲାଇନ ବା ଡ଼ିଜିଟାଲ ସେବାର ସୁବିଧା କିପରି ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ ଘରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନତା ଗ୍ରହଣ କରି ସେମାନଙ୍କ ଓ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରର ସାମାଜିକ ଓ ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ସହିତ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ଭାରତ ଗଠନରେ ସହାୟ ହୋଇପାରିବେ । ଅଧ୍ୟକ୍ଷକ ଶ୍ରୀ ଦାଶ , ଦୀର୍ଘ ସମୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖୁଥିଲେ | God ଏହି ଅବସରରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଡାକମଣ୍ଡଳ ତରଫରୁ ଉଭୟ ଅନଗୁଳ ଏବଂ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଜନସାଧାରଙ୍କ ହିତ ନିମନ୍ତେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଡାକ ବିଭାଗ , ଇଣ୍ଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ପେମେଣ୍ଟସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ , ଟାଟା ଏ.ଆଇ.ଜି ର ସହଯୋଗରେ ଉପଲବ୍ଧ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ବୀମା ସୁବିଧା କେବଳ ୩୯୯ ଟଙ୍କାର ବାର୍ଷିକ ଏକକାଳୀନ ପ୍ରିମିୟମ ଦ୍ବାରା କିପରି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଘରେ ମିଳିପାରିବ ସେହି ଉପଲକ୍ଷେ ଏକ QR Code Based Whatsapp Messaging ତାଙ୍କ Tele – messaging System ର ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଅଛି | ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁରେ କିମ୍ବା ବିକଳାଙ୍ଗ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୀମା ରାଶି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବେ | ଏପରିକି ମେଡ଼ିକାଲ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ OPD କ୍ଷେତ୍ରରେ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ।PD କ୍ଷେତ୍ରରେ ୬୦ ହଜାର ଏବଂ ଛୋଟ ପିଲା ଥିଲେ ଦୁଇଟି ପିଲା ପାଇଁ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହିସାବରେ , ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ବାବଦକୁ ଖର୍ଚ , ଶବଦାହ ଖର୍ଚ ମେଡିକାଲରେ ରୋଗୀ ସହାୟକ ନିମନ୍ତେ ୧୦ ହଜାର ଇତ୍ୟାଦି ଅନେକ ସୁବିଧା ଏଥ୍‌ରେ ଅଛି | ଯେ କୌଣସି ଜଣ ସାଧାରଣ ଟେଲିଫୋନ୍ ନମ୍ବର + ୯୧୬୭୬୨ – ୨୨୧୦୫୮ କୁ Whatsapp ରେ ମେସେଜ କରି ଏହି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇଁ ପାରିବେ । ନିକଟସ୍ଥ ଡ଼ାକ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ଘରେ ଏହି ସୁବିଧା ଲୋକଙ୍କୁ ଉପଲବ୍ଧ କରିପାରିବେ |

Recent Post

Live Cricket Update