Search
Close this search box.

ପଟିଦିଅଁ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧ ବଳରାମଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ରେ

ପଟିଦିଅଁ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧ ବଳରାମଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ରେ

ଢେଙ୍କାନାଳ କୈବଲ୍ୟ ବଜାର ସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧ ବଳରାମଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପଟିଦିଅଁଙ୍କର ପୂଜା ଚାଲୁରହିଛି। ବଳରାମଙ୍କ ବଦଳରେ ବାସୁଦେବ , ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ବଦଳରେ ଭୂବନେଶ୍ବରୀ, କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବଦଳରେ ନାରାୟଣ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ପ୍ରାତଃ ରୁ ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ମହାସ୍ନାନ ବିଭିନ୍ନ ଫୁଲ ହାର ବଲ୍ଳବ ଭୋଗ,ଖେଚେଡ଼ି ଧୂପ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ରେ ଅନ୍ନ ଧୂପ, ସଂଧ୍ୟା ରେ ଆଳତି,ରାତ୍ରରେ ରାତ୍ର ଧୂପ ଓ ପହଡ ପଡ଼ିବ। ଏହି ନିତି ନେତ୍ରୋତ୍ସବ ପୂର୍ବ ଦିନ ପଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁରହିବ। ଅଣସରରେ ଠାକୁର ରହିବା ବେଳେ ଏହି ପଟିଦିଅଁ ପୂଜା ପାଇବେ। ପୂଜକ ଶ୍ରୀବତ୍ସ ମିଶ୍ର, ପାଳିଆସେବକ ସମ୍ଭୁନାଥ ମହାପାତ୍ର, ସୁଆର ନିଳମଣୀ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ,କାହାଳିଆ ଟିକନ ବେହେରା , ଓ ଜିମାଦାର ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ଏହି ପଟିଦିଅଁ ପୂଜା ଚାଲୁରହିଛି।

Recent Post

Live Cricket Update

You May Like This

× How can I help you?