Search
Close this search box.

ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଦ୍ବାରା ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକ। ବକୃତା| ପ୍ରବନ୍ଧ| ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଦ୍ବାରା ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକ। ବକୃତା| ପ୍ରବନ୍ଧ| ଚିତ୍ରାଙ୍କନ
ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଅଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଜିଲ୍ଲାଜଜ୍ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜଗଦିଶ୍ ପ୍ରସାଦ ମାହାନ୍ତି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଇନ ସଚେତନ ସଂଘର ଅଂଶ ଗ୍ରହଣକାରିଙ୍କୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁରୁଣା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ୍ ହୋଲ ଠାରେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ମୋଟ ୧୬ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଆଇନ ଆଧାରିତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକ, ବକ୍ତୃତା, ପ୍ରବନ୍ଧ ଓ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭୋଳେଶ୍ବର ଧଳ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ବିଜେତା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲା ବ୍ରଳନାଥ ବଡଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲା କବାହାର ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ । ବିଚାରକ ଭାବେ ପ୍ରାଧିକରଣ ସଚିବ ମମିତା ସାହୁ, ଢେଙ୍କାନାଳ ସୟଂ ଶାସିତ ମହା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧ୍ୟାପକ ଶ୍ରୀ ରଶ୍ମୀ ରଂଜନ ନାୟକ ଏବଂ ବ୍ୟଙ୍ଗ ନାଟକରେ ପାରଦର୍ଶିତା ଲାଭ କରିଥିବା ଶ୍ରୀ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ମାଟି ଦାୟୀତ୍ବ ତୁଲାଇଥିଲେ ।

ଏତତ୍‌ବ୍ୟତିତ ଉପରୋକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମାପ୍ତ ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଏ.ଡି.ଆର ଗୃହରେ ଆଇନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବକ୍ତୃତା, ପ୍ରବନ୍ଧ ଓ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିବ୍ୟକ୍ତ ଓ ଆଇନ୍‌ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଉପପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ବିଚାରକ ମଣ୍ଡଳିରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାକକ୍ ତଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜଜ୍ (ଭିଜିଲାନ୍ସ) ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ବିକ୍ରମ ପଟ୍ଟନାୟକ, ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜସ୍ଫୁଟ ଶ୍ରୀମତୀ ଅଂଜଳି ପାଢୀ, ବରିଷ୍ଟ ଦେଓାନୀ ବିଚାରପତି ଶ୍ରୀମତି ସତରୂପା ଶତପଥୀ, ଢେଙ୍କାନାଳ ସୟଂ ଶାସିତ ମହା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧ୍ୟାପକ ଭୁପେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଡା. ରଳନୀକାନ୍ତ ଖୁଣିଆ, ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ପାରଦର୍ଶିତା ଲାଭ କରିଥିବା ଶ୍ରୀ ପ୍ରବିର ମାହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଦାୟୀତ୍ଵ ତୁଲାଇ ଥିଲେ ।

ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମାପ୍ତି ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍ ତଥା ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜଗଦିଶ୍ ପ୍ରସାଦ ମାହାନ୍ତି, ପାରିବାରିକ ଅଦାଲତର ବିପଚାରପତି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ଦ୍ବିବେଦି, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାଜଜ୍ ତଥା ପୋକ୍ସ କୋର୍ଟ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଆକାଂକ୍ଷିତ ମିଶ୍ର, ବରିଷ୍ଟ ଦେୱାନୀ ଅଦାଲତ (ମହିଳା ଅଦାଲତ) ବିଚାରପତି ସୁନିତା ରାଉତ, ଉପଖଣ୍ଡ ବିଚାର ବିଭାଗିୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସୁଦ୍ଧିରଂଜନ ଦାଶ, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗିୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ସୁଧାଶ୍ରୀ ସୁରଝଳିଆ ଏବଂ ଢେଙ୍କାନାଳ ଓକିଲ ସଂଘର ସଭାପତି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ୍ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ, ଢେଙ୍କାନାଳର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ, PLVs ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Recent Post

Live Cricket Update

You May Like This

× How can I help you?