ସାରଳା ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ଗୁରୁ ପୂଜୋନ ଉଛବ ରେ ପଣ୍ଡିତ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଗୁରୁ ସଂମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ

(ସାରଳା ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ଗୁରୁ ପୂଜୋନ ଉଛବ ରେ ପଣ୍ଡିତ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଗୁରୁ ସଂମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ )

ଜଗତସିଂହପୁର
ତା =5/9/23
ଡକ୍ଟର ସର୍ବପଲ୍ଲୀ ରାଧାକୃଷ୍ଣନ ଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ କୁ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଗୁରୁ ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଉଅଛି | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବାଲିକୁଦା ବ୍ଲକ ମୁଳୁଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ କରମଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ସାରଳା ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜ଼ିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଗୁରୁ ପୂଜୋନ ଉଛବ ଓ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ରେ ଗୁରୁ ପରମ୍ପରା ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧକ୍ଷ୍ୟ ଅଜୟ କୁମାର ମୁଦୁଲି ଙ୍କ ଅଧକ୍ଷତାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ବାଲିକୁଦା ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ବାଇଧର ତ୍ରିପାଠୀ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଯ୍ୟଳନ କରି ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଗୁରୁ ବନ୍ଦନା ଓ ଗୁରୁ ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା | ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ଗୁରୁ ପରମ୍ପରା ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ରେ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ଜାତୀୟ କୃତି ଶିକ୍ଷକ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ସ୍ୱାଇଁ | ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପତି କୈଳାଶ ବିଶ୍ୱାଳ, ସଂମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ଅନନ୍ତ ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧକ୍ଷ୍ୟ ଡକ୍ଟର ଅଶୋକ କୁମାର ପଣ୍ଡା | ବିଜୟଚାନ୍ଦ ସଂସ୍କୃତ କଲେଜ ଅଧକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରତାପ କୁମାର ମହାପାତ୍ର, ଶିକ୍ଷାବିତ ନିରଞ୍ଜନ ପଣ୍ଡା, ହୃଷିକେଶ ଚଇନି, ପଦ୍ମ ଚରଣ ସ୍ୱାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଗୁରୁ ଛାତ୍ର ପରମ୍ପରା ସମ୍ପର୍କ ରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ |ଶେଷରେ ଅଲଣାହାଟ ହାଇସ୍କୁଲ ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ କୃତି ଶିକ୍ଷକ ପଣ୍ଡିତ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଙ୍କୁ ପବିତ୍ର ଗୁରୁଦିବସ ଅବସର ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଗୁରୁ ସଂମ୍ମାନ ରେ ସଂମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ, କର୍ମଚାରୀ, ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |
ଜଗତସିଂହପୁର ରୁ ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ପରିଡା ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

Recent Post

Live Cricket Update

You May Like This